Cellulit to zmora większości kobiet. Stereotypem jest, że cellulit dopada tylko kobiety z nadwagą czy starsze. Ponieważ jest wiele przyczyn posiadania tego niechcianego gościa.
Nie będę się rozwodziła nad tym skąd się bierze itd. Bo jak dla mnie najważniejsze jest jak się go pozbyć.
Mam dobrą i złą wiadomość.
Może zacznijmy od tej złej, żeby później mogło być tylko lepiej :)
Cellulitu nie da się pozbyć na zawsze, walka z nim trwa przez całe życie.
A ta dobra?
Pomimo wysiłku jaki trzeba w to włożyć, możemy go zmniejszyć i wyglądać pięknie.
Jest kilka sposobów na walkę z nim:
- - kremy antycellulitowe.
Ja wypróbowałam dwa. I tak jak się spodziewałam, nie wiele pomogły. Ale chyba byłam tak zdesperowana, że chciałam wierzyć, że może jakoś ten cellulit zniknie.
Najlepsze co w nich było to, że fajnie chłodzą i pomagają w walce. Nie ma się co oszukiwać, że tylko po smarowaniu się nimi cellulit zniknie, nie ma opcji!
- Zabiegi na cellulit
Od czego najlepiej zacząć?
Odpowiedź jest prosta: od diety.
Powinniśmy wzbogacić ją o warzywa, owoce, chude ryby, kasze ogólnie produkty bogate w błonnik, mikroelementy i oczywiście witaminy.
STOP! Mówimy tłuszczom, dużej ilości soli i cukru, papierosom, alkoholowi i ograniczamy picie kawy.
START! Mówimy, duużej ilości czystej wody, pomocne są również herbaty z krwawnika, kopru czy skrzypu.
- Ćwiczenia na cellulit
https://www.youtube.com/watch?v=_ZN95h4NSvM
- Masaże
- Kąpiel
- Peeling
KĄPIEL, PEELING, MASAŻ. <-- w takiej kolejności
Moje drogie, nie stoimy na przegranej pozycji w walce z cellulitem, więc nie dajmy się i walczmy! Niech inni zazdroszczą, do lata jeszcze trochę czasu więc damy rade. Jednak pamiętajmy, jesteśmy piękne niezależnie od tego, czy mamy ten cellulit czy też nie. Piękno jest w nas, jeśli zaakceptujemy siebie to najważniejszy krok w dążeniu do celu. Wtedy jest o wiele łatwiej. Jak my postrzegamy siebie tak też odbierają nas inni. I żaden cellulit nie powinien nas martwić. :)!













































