wtorek, 22 marca 2016

Wybielanie zębów

   
Każdy z nas na pewno marzy o tym, by mieć piękny biały uśmiech. Ale nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Bo nawet mycie zębów po każdym posiłku i to pastą wybielającą nie daje efektów. A nawet potrafi je tak podrażnić, że brak słów. Niestety mało osób przyjmuje do wiadomości to, że koloryt zębów kazdego z nas jest inny. i pomimo wybielania nie uzyskamy ich tak śniezno białych jak pokazują w reklamach.


   Ale w sumie kto zabroni nam dążyć do pięknego uśmiechu? No nikt. 


     Studniówka zbliżała się wielkimi krokami, dlatego też postanowiłam coś zrobić z tym moim wspaniałym uśmiechem. Zawsze miałam fioła na punkcie zębów, ale ile bym nie używała past wybielających i tak moje zęby były jakie były. 


Zakupiłam więc taki produkt:
Biała perła, jutro impreza. 



W opakowaniu znajdziemy:








Jakie efekty? 
  Szału nie było. Fakt, zęby stały się trochę jaśniejsze, ale również bardziej wrażliwe. Miałam wrażenie jakbym smarowała je wybielaczem, który ma mi je spalić. Nie wybieliło ich idealnie, a efekt był krótkotrwały, ale myślę że to też zależy od tego w jakim stanie są nasze zęby. 
   Osoby, które posiadają żółtą kość zębową mogą być rozczarowane. Jak dla mnie nadaje się on do podtrzymania efektu wybielonych zębów. Może to ja zamiast cieszyć się z efektów jakie były szukam czegoś niemożliwego?  Bardzo możliwe, że właśnie tak było.




Czego unikać, by zęby nie stały się jeszcze bardziej żółte?
  • palenia papierosów
  • kawy
  • herbaty (zwłaszcza czerwonej)
  • czerwonego wina
Żółknięcie powodują również: antybiotyki, leczenie kanałowe. No ale tego raczej nie możemy uniknąć, jak trzeba to trzeba.

Pamiętajmy również, że żółknięcie zębów to naturalny proces. Wraz z wiekiem zęby stają się bardziej żółte, cały organizm się starzeje więc ząbki też. Tak to już jest w naszym życiu :)




Moja rada:  Lepiej odwiedzić stomatologa i dowiedzieć się w jaki sposób możemy wybielić zęby, niż na własną rękę próbować i doprowadzić je do koszmarnego stanu. Bo wiadomo, że jak stałe zęby zniszczymy na odrośnięcie nie mamy co liczyć. A jednak fajnie jest mieć czym ugryźć np. jabłko :)
Może nam dać cenne rady i pomóc wybielić, czy to w gabinecie czy nie. Pamiętajcie! Przezorny zawsze ubezpieczony i tego się trzymajmy. 



A co z wybielaniem węglem? O tym w następnym poście :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz