poniedziałek, 21 marca 2016

Herbata z pokrzywy

Oczywiście Ameryki nie odkryłam z tym, że pokrzywa to rewelacyjna sprawa.



Dlaczego warto ją pić?



  • zawiera witaminy: K, E, C i B1 a także fosfor, krzem i wapń a więc - WZMACNIA PAZNOKCIE I WŁOSY!
  • ma działanie moczopędne, więc pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu a to powoduje, że czujemy się lżej i szczuplej 
  • idealna na problemy z układami: krążenia i pokarmowym a także Obniża poziom cukru we krwi. Gdy mamy problemy z trzustką i wątrobą, na pewno pomoże.
  • Oczyszcza krew z toksyn
  • zwiększa odporność organizmu w okresie zimowym i wiosennym a więc na teraz idealna
  • Wpływa na rozwój czerwonych krwinek a więc anemii i osłabieniom mówi STOP!
  • Leczy choroby skóry głowy
  • Pomaga zlikwidować stres


A więc jak łatwo zauważyć, właściwości ma bardzo wiele. Pomaga na pewno, ale czy może zaszkodzić? 

Na opakowaniu są wymienione działania niepożądane: 
-wymioty
-nudności
-biegunka


   Ale wiadomo jak z każdym produktem. Jeśli będziemy spożywać z rozwagą żadne skutki uboczne nam nie straszne. Można pić przez miesiąc dziennie szklankę naparu a potem można zastąpić go skrzypem, który wzmacnia włosy i paznokcie. 



Gdzie ją można dostać?


Niemalże wszędzie. Czy to zwykły sklep spożywczy, apteka czy drogeria, powinna być dostępna.  





    Wiadomo, nie jest to wspaniała herbata owocowa o genialnym smaku. dlatego, można do niej dodać mięte i smak jest zupełnie inny. Mi osobiście nie przeszkadza, bo gdy ma takie właściwości zniosę wszystko. Oczywiście w sklepach dostępne są różne smaki i z trawą cytrynową czy pomarańczą. W końcu czego dzisiaj nie znajdziemy w sklepach? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz