czwartek, 31 marca 2016

a co z cellulitem?


     Cellulit to zmora większości kobiet. Stereotypem jest, że cellulit dopada tylko kobiety z nadwagą czy starsze. Ponieważ jest wiele przyczyn posiadania tego niechcianego gościa.

   Nie będę się rozwodziła nad tym skąd się bierze itd. Bo jak dla mnie najważniejsze jest jak się go pozbyć.

Mam dobrą i złą wiadomość.

Może zacznijmy od tej złej, żeby później mogło być tylko lepiej :)

Cellulitu nie da się pozbyć na zawsze, walka z nim trwa przez całe życie.

A ta dobra?

Pomimo wysiłku jaki trzeba w to włożyć, możemy go zmniejszyć i wyglądać pięknie.





Jest kilka sposobów na walkę z nim:

  • - kremy antycellulitowe.

Ja wypróbowałam dwa. I tak jak się spodziewałam, nie wiele pomogły. Ale chyba byłam tak zdesperowana, że chciałam wierzyć, że może jakoś ten cellulit zniknie.






Najlepsze co w nich było to, że fajnie chłodzą i pomagają w walce. Nie ma się co oszukiwać, że tylko po smarowaniu się nimi cellulit zniknie, nie ma opcji!


  • Zabiegi na cellulit
- to chyba najlepsza ale zarazem najkosztowniejsza opcja. Mnie na nią po prostu nie stać, więc walczyłam z nim w inny sposób. Ale kwestia pieniężna to nie jedyny problem jeśli chodzi o taką opcję. Przeciwwskazania to również: problemy z żyłami, rozedma płuc, niewydolność nerek, rak, cukrzyca, epilepsja oraz kobiety w ciąży.


Od czego najlepiej zacząć?
Odpowiedź jest prosta: od diety.
Powinniśmy wzbogacić ją o warzywa, owoce, chude ryby, kasze ogólnie produkty bogate w błonnik, mikroelementy i oczywiście witaminy.

STOP! Mówimy tłuszczom, dużej ilości soli i cukru, papierosom, alkoholowi i ograniczamy picie kawy.

START! Mówimy, duużej ilości czystej wody, pomocne są również herbaty z krwawnika, kopru czy skrzypu.


  • Ćwiczenia na cellulit
Najlepsze efekty daje połączenie aerobów z treningiem siłowym. Jogging, bieganie, basen, rolki, rower to idealne wyjście. Do tego pomocne są również przysiady, półprzysiady, wymachy nóg do tyłu i na bok.

https://www.youtube.com/watch?v=_ZN95h4NSvM


  • Masaże 
W walce z cellulitem pomocny jest masaż. Jednak czym najlepiej go wykonywać? Otóż szorstką rękawicą, masażerem, gąbką albo też drewnianą szczotką. Co trzeba zapamiętać!!!! Zawsze masujemy w kierunku serca. A więc najpierw łydki potem uda, pośladki i brzuch. Masaż powinien trwać około 20 minut. Bańka chińska to również dobra inwestycja, jednak dla tych którzy nie mają pajączków czy żylaków. Masaż można wykonywać na sucho, bądź na mokro z balsamem czy oliwką.


  • Kąpiel
Kto by pomyślał, że nawet to jakiej wody używamy może nam w pewien sposób pomóc w walce. Otóż cellulit nie lubi zimnej wody. A więc zimny prysznic to idealne wyjście. Jeśli nie mamy przeciwwskazań dobrze jest brać naprzemienny prysznic a więc zimna woda, ciepła a kończymy na zimnym strumieniu. Podczas kąpieli można wykonać masaż wyżej wymienionymi narzędziami.


  • Peeling
Wykonujemy go 2 czy 3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o cellulit idealne są domowe peelingi: kawowy, solny i cukrowy.  Peeling złuszcza martwe komórki naskórka i zwiększa wchłanianie substancji aktywnych a więc kremów antycellulitowych też.



KĄPIEL, PEELING, MASAŻ. <-- w takiej kolejności



    Moje drogie, nie stoimy na przegranej pozycji w walce z cellulitem, więc nie dajmy się i walczmy!  Niech inni zazdroszczą, do lata jeszcze trochę czasu więc damy rade. Jednak pamiętajmy, jesteśmy piękne niezależnie od tego, czy mamy ten cellulit czy też nie. Piękno jest w nas, jeśli zaakceptujemy siebie to najważniejszy krok w dążeniu do celu. Wtedy jest o wiele łatwiej. Jak my postrzegamy siebie tak też odbierają nas inni. I żaden cellulit nie powinien nas martwić. :)!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz