niedziela, 27 marca 2016

Wybielanie zębów węglem

    Nareszcie wiosna! Na polu piękne słoneczko, świeże powietrze a i serce się raduje, co widać od razu po uśmiechniętych twarzach. Wiadomo, że każdy z nas uśmiechając się chce pokazać piękne białe ząbki, lecz nie zawsze takie się ma.


Co zrobić by były bielsze, za niewielkie pieniądze i w domu?


Wypróbowałam genialny sposób jaki jest "pasta" z węgla w tabletkach.


Tak, dobrze czytacie: WĘGLA. Na początku mnie to śmieszyło, jak węgiel, którego wcześniej używałam tylko w celach zdrowotnych może mi wybielić zęby? Przecież on jest czarny o.O
Ale postanowiłam to wypróbować i uśmiech był jeszcze większy jak pojawiły się efekty.
Może nie były one spektakularne, ale były o kilka tonów jaśniejsze a o to mi chodziło.

Nie oczekiwałam tego, że będą śnieżnobiałe ale jedynie jaśniejsze i tak też się stało.







Jak to zrobić?


  • Najlepiej jest kupić węgiel w kapsułkach, również jest łatwo dostępny w aptece jak i ten w tabletkach. Nie różni sie on składem, jednak nie musimy go rozdrabniać w młynku tylko wystarczy przeciąć i wysypać gotowy proszek.
  • Następnie łączymy to z olejem kokosowym. No ale nie oszukujmy się, nie kazdy posiada go w domu, może być również olej sezamowy czy jakikolwiek inny. Szczerze mówiąc ja po prostu stosowałam wodę. Jednak z kokosowym ma lepszą konsystencję i lepiej się nakłada na szczoteczke, jest po prostu jak pasta. 


Co potrzebujemy?

  •  2-3 tabletki węgla
  •  łyżeczka oleju kokosowego (bądź wody)
Wszystko mieszamy na pastę i wkładamy do pojemniczka. Pudełeczko trzymamy w suchym miejscu a gwarantuje że może to stać bardzo długo.





Jak stosować?

"Pastę" nakładamy na szczoteczkę i myjemy jak zwykle. Nie przeraźcie się, bo na prawdę robi się czarno w buzi. Następnie zamykamy usta na 2-3 minuty. Następnie wypłukujemy węgiel z ust i myjemy szczoteczkę.

Mała rada: nie używajcie swojej ulubionej i nie wiadomo jakiej szczoteczki ponieważ po kilku szorowaniach ząbków staje się szara i trudno ją domyć.



A co z nadwrażliwością?

Rozmawiając ze stomatologiem, każdy powie wam że nie jest to inwazyjny krok jeśli chodzi o zdrowie naszych zębów. Jest on o wiele zdrowszy niż pasty czy paski wybielające. Ma on o wiele mniejszy stopień ścieralności, dlatego też nie powoduje nadwrażliwości i spokojnie można go stosować.



Efekty powinny być widoczne już po pierwszym razie.

A co ile powtarzać taką kurację?

Ile chcecie. Może to być 3 czy 4 razy w tygodniu a potem tylko raz czy dwa by efekt się utrzymał. To już zależy od was samych.




Cieszcie się pięknymi białymi ząbkami! Nadeszła wiosna a wraz z nią niech wasz uśmiech powali wszystkich na kolana!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz